• Német olimpiász / Olympiáda z nemeckého jazyka

• [Hu]

Gratulálunk Mihály Orsolyának, a 4.A  tanulójának, aki a német olimpiász kerületi fordulóján 1. helyezést ért el. Sok sikert kívánunk neki az országos megmérettetéshez!

[Sk]

Gratulujeme Orsolye Mihályovej, žiačke 4. A triedy, ktorá na krajskom kole olympiády nemeckého jazyka získala 1. miesto. Prajeme jej veľa úspechov k celoslovenskému kolu!

• Kerekeken gördülő genetika

• "A DNS szerkezete kettős spirál, azaz alfa-hélix" - hallottuk oly sokszor biológia és kémia órákon, melyeken betekintést kaptunk az öröklődéstanba.
              Mindez elméleti szinten is érdekes, viszont a szerdai nap folyamán a Kerekeken gördülő genetika elnevezésű projekt keretén belül lehetőségünk volt a gyakorlatban is megismerkedni vele. Iskolánk biológia szaktantermében különféle laboratóriumi eszköz segítségével banánból és kiviből izoláltunk DNS-t (ami a valóságban elképesztőbb, mint képeken), megtanultunk mikropipettával dolgozni, majd felfedték előttünk a PCR vizsgálat mechanizmusát is.
              A Füleki Gimnázium immár 3. éve kapcsolódik be az említett oktatási projektbe , s bízok benne, hogy jövőre már a kassai laboratóriumba látogathatunk el egy érdekes laboratóriumi gyakorlatra.

(Sonkoly Dalma, 3.A)

• Genetika na kolesách

• Dnes našu školu navštívili dve lektorky z košickej univerzity UPJŠ  v rámci projektu Genetika na kolesách. Ponúkli nám dve praktické cvičenia z genetiky. V prvej úlohe sme sa zameriavali na izoláciu DNA z buniek. V druhej úlohe sme sa pracovali s gélovou elektroforézou. Oboznámili nás s princípom PCR reakcie a mohli sme rozvíjať experimentálne zručnosti s mikropipetou. Žiaľ nám terajšia situácia nepriala a nemohli sme sa dostaviť do laboratória. Ďakujeme za tento úžasný deň a novú skúsenosť.

• Szép Magyar Beszéd

•    Örömünkre szolgált, hogy az idén megrendezhettük a Szép Magyar Beszéd verseny iskolai fordulóját. Diákjaink 2 kategóriában versenyeztek a magyar nyelv kiejtési szabályait figyelembe véve. Célunk a kifejező beszéd iránti igényesség ösztönzése volt.

Iskolai válogatónkon szerettünk volna rátalálni azokra a versenyzőkre, akik szépen hangzó, kifejező szövegmondásukkal méltóképpen képviselhetik intézményünket a következő fordulókon.

Összességében elmondhatjuk, hogy kiemelkedő nyelvhasználati kompetenciáról tettek bizonyságot a versenyzők. Büszkék vagyunk sikereikre!