• Szép Magyar Beszéd

• Gratulálunk az idén Tornalján megrendezésre kerülő kerületi verseny díjazottjának, Kósik Boglárkának, aki kategóriájában 3. helyezettként jutott az országos fordulóba.

• Memoriál Györgya Oláha - Oláh György Emlékverseny

Už po štyridsiaty ôsmy raz sa konala celoštátna matematická súťaž žiakov s vyučovacím jazykom maďarským - Memoriál Györgya Oláha, ktorá je pomenovaná na počesť jej zakladateľa a je usporiadaná každý rok na inom mieste Slovenska. Tejto spomienkovej súťaže sa zúčastňujú žiaci stredných škôl s vyučovacím jazykom maďarským. Tento rok bolo hostiteľom Gymnázium Zoltána Kodálya v Galante.

Žiaci majú pripravené štyri zadania pre každý ročník a riešia v nich štyri sady úloh, ktoré musia súťažiaci vyriešiť za štyri hodiny. Našu školu reprezentovali Anna Farkas a Panka Illés, žiačky 1. ročníka, v doprovode s ich pripravujúcim učiteľom, Róbertom Tomolyom. Na naše veľké potešenie, Illés Panka bola ocenená ako úspešná riešiteľka a Anna Farkas získala 1. miesto a tým vyhrala národné finále! Gratulujeme!

Negyvennyolcadik alkalommal szervezték meg az országos Felvidéki Magyar Matematika Verseny – Oláh György Emlékversenyt, amelyet alapítójának, Oláh Györgynek az emlékére tartanak meg minden évben más helyszínen. Az emlékversenyen a magyar középiskolák diákjai vehetnek részt. Idén a galántai Kodály Zoltán Gimnázium adott otthon a középiskolások vetélkedőjének.

Négy feladatsora van a négy évfolyamnak, négy-négy példával, amelyet négy óra alatt kell megoldaniuk a versenyzőknek. A Füleki Gimnáziumot Farkas Anna és Illés Panka 1. osztályos tanuló képviselte, felkészítő tanáruk Tomolya Róbert kíséretében. Nagy örömünkre Illés Panka sikeres megoldóként dícséretben részesült. Farkas Anna pedig 1. helyezést ért el, tehát megnyerte az országos döntőt! Gratulálunk!