• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 17.01.2024 sa uskutočnilo v Lučenci okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali Lili Csöbönyei (II.A) a Roland Eduard Vass (IV.A). Roland Eduard Vass sa umiestnil na 4. mieste. Lili Csöbönyei sa umiestnila na 1. mieste a bude reprezentovať naše gymnázium na krajskom kole v Banskej Bystrici. Gratulujeme!

2024.01.17-én megrendezésre került Losoncon az angol olimpiász járási fordulója. Iskolánkat Csöbönyei Lili (II.A) és Vass Roland Eduard (IV.A) képviselték. Vass Roland Eduardnak sikerült kategóriájában a 4. helyet elfoglalni, míg Csöbönyei Lili kategóriájában a legjobbnak bizonyult így tovább jutott a kerületi fordulóba. Szívből gratulálunk ehhez a szép eredményhez!

• Vianočný program / Karácsonyi műsor

• ​[SK]

Dňa 21.12.2024 nám pripravili veľmi pekný a milý vianočný program žiaci 1. A a 1. C triedy. Zazneli vinše a pesničky, mohli sme sledovať scénku o minulých a budúcich Vianociach, a v závere sme počúvali známe vianočné tóny v podaní hudobnej skupiny „Falu Hangjai“. Všetkým účinkujúcim ďakujeme za skvelú vianočnú atmosféru.

2024. december 21-én az 1. A és 1. C osztályos tanulók nagyon szép és kedves karácsonyi programmal készültek számunkra. A karácsonyi jókívánságokat és énekeket egy rövid előadás követte, melynek keretén belül bepillanthattunk az elmúlt és a jövő karácsonyába. A program végén pedig ismert karácsonyi dallamokat hallgattunk a „Falu Hangjai“ zenekar előadásában. Köszönjük minden fellépőnek a remek karácsonyi hangulatot.

• Kybernetická bezpečnosť / Kiberbiztonság

Moderné technológie sú v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás. Sú aktívne využívané v školách pri vzdelávaní žiakov a sú zdrojom nových informácií a možností. Digitálne technológie však majú aj rôzne riziká a nebezpečenstvá, s ktorými sa mladí stretávajú na internete. Preto je veľmi dôležité naučiť deti ako správne používať internet, aké riziká im hrozia a ako sa pred nimi brániť.

Na problematiku kybernetickej bezpečnosti organizovala naša škola celodenné podujatie s názvom Informačná bezpečnosť, na ktorom sa zúčastnili koordinátori prevencie a výchovní poradcovia z okolitých základných a stredných škôl. Súčasťou podujatia bola aj prednáška o zaujímavostiach umelej inteligencie. Lektormi vzdelávania boli Ing. Jaroslav Oster, RNDr. Róbert Tomolya, PhD.Mgr. Juraj Péter.

A modern technológia mindennapi életünk részévé vált. Napjaink oktatási folyamata szinte elképzelhetetlen nélküle, mert lehetőséget ad az új információk megszerzésére. A digitális világ számtalan veszélyt hordoz. Érdemes tehát a biztonságra törekedni, mert az információk hitelességének forrását meg kell fontolni. A digitális térben számos veszély leselkedik a fiatalokra, ezért iskolánk egynapos előadást szervezett biztonságos internethasználat témakörben, amelyen a környező alapiskolák és középiskolák prevenciós koordinátorai és nevelési tanácsadói vettek részt. A rendezvény része volt egy előadás a mesterséges intelligencia érdekességeiről. A rendezvény lektorai voltak Ing. Jaroslav Oster, RNDr. Róbert Tomolya, PhD. és Mgr. Juraj Péter.

• Legere Irodalmi Verseny

• A Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetea Közép-európai Tanulmányok Kara, a Szlovákiai Magyar Akadémiai Tanács, az Arany A. László Polgári Társulás, valamint a Bázis – Magyar Irodalmi és Művészeti Egyesület Szlovákiában a 2023/2024-es tanévben is meghirdette a Legere Irodalmi Versenyt. A verseny témája: PETŐFI SÁNDOR ÉS MADÁCH IMRE ÉLETMŰVE VOLT.

A Füleki Gimnazisták Borozó Iluskák csapata, sikeresen jutott el a döntőig, sok olvasmányélménnyel gazdagodtak, belekóstoltak az egyetemi előadásokba, előkelő 7. helyezést értek el az összesített mezőnyben.

Óriási öröm volt, hogy 1. helyezést értek el a minielőadások kategóriájában, mert kreatív bábelőadásukkal a közönség és a nézők tetszését is ők nyerték el!

Gratulálunk elsős diákjainknak: Illés Panka, Kóšik Boglárka, Szívós Lilla.