• Ocenenie Talentum - Talentum díj 2024

Už tradične, v posledný vyučovací deň školského roka, sa našej škole udeľovalo ocenenie Talentum.

Slávnostného odovzdávania cien sa zúčastnili všetci študenti školy. Na začiatku slávnosti Juraj Péter, riaditeľa školy, a Róbert Tomolya, zakladateľ ocenenia Talentum, predstavili históriu a význam tohto ocenenia. V tomto roku v kategórii Spoločenskovedných predmetov ocenenie sa neudeľovalo.

V školskom roku 2023/2024 získali toto ocenenie s diplomom, plaketou a finančným darom 100 Eur títo študenti:

Neudeľovalo sa ocenenie v kategórii Spoločenskovedných predmetov

Anna Farkas v kategórii Prírodovedných predmetov

Patrik Kovács v kategórii Dobrý žiak, dobrý športovec

I.C trieda získala cenu Talentum a tortu za najlepší študijný prospech

Hagyományainkhoz híven az utolsó tanítási napon kiosztottuk a Talentum díjakat.

A díjkiosztó ünnepségen részt vett az iskola minden tanulója. Az ünnepség kezdetén Péter Juraj, a Füleki Gimnázium igazgatója és Tomolya Róbert a Talentum Díj alapítója ismertette a díj jelentőségét, történetét. Idén a Társadalomtudományi Kategória díját nem osztották ki.

Ezután az alábbi diákok vehették át a Talentum- Díjat, mely oklevél, emlékplakett és 100 Eur pénzjutalom:

Nem lett kiosztva
              a Társadalomtudományi Kategória díja

Farkas Anna
              a Természettudományi Kategória díjazottja

Kovács Patrik
              a Jó Tanuló, Jó Sportoló Kategória díjazottja

A legjobb tanulmányi eredményt elért osztály idén a I.C osztály lett. Díjuk egy torta volt.

• XXXI. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny

• [HU]

A XXXI. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Versenyen iskolánkat, a Füleki Gimnáziumot Rapi Lilla képviselte.

Elsősként méltón helytállva tolmácsolta Markó Béla: Ha megírhatod a verset c. költeményét. Szívből gratulálunk, Lilla!

• Poznaj slovenskú reč - celoslovenské kolo

V tomto roku v meste Modra hostili výhercov krajských kôl. Mesto je známe svojou históriou, ktoré sme neprehliadli počas pobytu.
              Naša študentka Agnesa Filipiaková z Gymnázia-Gimnázia Fiľakovo reprezentovala banskobystrický kraj. Po úspešnom riešení úloh dosiahla strieborné pásmo. Gratulujeme jej!😊

Az ideí Poznaj slovenskú reč országos fordulója a modori szakközépiskolában került megrendezésre. A kerületi verseny győztesei itt mérhették össze erejüket. A besztercebányai kerületet Filipiak Ágnes képviselte 3.kategóriàban. Mi, fülekiek büszkék vagyunk arra, hogy ezüstsávos besorolást ért el. Gratulálunk neki!😊

• Fantastický úspech na ME 2024 v kolkoch

Fantastický úspech dosiahol náš žiak Patrik Kovács, žiak III.C triedy, na ME 2024 v kolkoch, ktoré sa konali v Brezne v kategórii U18. V tímovej súťaži získal striebornú medailu a následne v disciplíne Sprint U18 jednotlivcov bronzovú medailu. Gratulujeme k tomuto skvelému úspechu a držíme palce do nasledujúcich súťaží!

• Gratulálunk Farkas Annának, a Füleki Gimnázium kiváló tanulójának!

• [HU]

Örömmel és büszkeséggel osztjuk meg, hogy Farkas Anna, az 1.A osztály tanulója ismét lenyűgöző eredményeket ért el! Anna a kerületi Matematika Olimpiász versenyen első helyezést szerzett, majd a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen második helyezettként végzett. Az országos matematikaverseny (Oláh György emlékverseny) megnyerése után ezek az eredmények újabb bizonyítékai Anna kivételes tehetségének és kitartásának a matematika terén.

Anna fantasztikus teljesítményei mindannyiunk számára inspirálóak, hiszen „A matematika nem más, mint gondolkodás a legmagasabb fokon.” Anna kitartó munkája és logikus gondolkodása minden akadályt leküzdött, és újra és újra bizonyítja, hogy a matematika igazi mestere.

Gratulálunk Annának és további sok sikert kívánunk neki a jövőben!