• Oslávili sme spolu štvrťstoročie MATEMATICKÉHO KLOKANA

• Najväčšia a najobľúbenejšia medzinárodná matematická súťaž MATEMATICKÝ KLOKAN je na Slovensku už 25 rokov.

Z našej školy sa do súťaže zapojilo 9 žiakov z 1., 2. a 3. ročníka. Na vypracovanie testu s 24 úlohami mali 60 minút. Matematické vedomosti a logické myslenie si preverili v dvoch kategóriách: Kadet G12 a Junior G34. Na základe výsledného skóre organizátori zostavili celkové poradie súťažiacich, a to osobitne v každej vekovej kategórii.

Dvom žiakom, Patrikovi KovácsoviAttilovi Lašákovi z 2. ročníka, sa podarilo dostať medzi 20% najúspešnejších riešiteľov v rámci celého Slovenska.

„Formou súťaže si môžeme preveriť naše matematické vedomosti,“ odpovedal na otázku, aké výhody má súťaž Matematický klokan, Tomáš Botoš, žiak 3. ročníka.

Ešte dodám, že pomáha žiakom rozvíjať matematické a logické myslenie, kreativitu a je jednou z foriem na prípravu na maturitné skúšky z matematiky.

Všetkým účastníkom gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj v ďalšom ročníku súťaže.

Mgr. Agnesa Kováčová