• Netradičná hodina - Rendhagyó irodalomóra

• “Tak oni milovali!”

Počujeme často na hodine maďarskej literatúry tie ľúbostné dopisy, ktoré sú z pera našich najväčších básnikov. Tento týždeň sme mali možnosť stretnúť sa s autorom Krisztiánom Nyárim, ktorí so svojou spolubesedkyňou nám priblížil umenie dopisovania.

Így szerettek ők!

Halljuk gyakran a magyar irodalom órán azokat a szerelmes leveleket, melyek legnagyobb költőink, íróink tollából származnak. Nos, a szerzővel, Nyári Krisztiánnal találkozhattunk a héten, aki kellemes beszélgetőpartnerével közelebb hozta számunkra a levelezés művészetét.

• Netradičná hodina - Rendhagyó irodalomóra

• 21-ho februára žiaci gymnázia sa zúčastnili netradičnej hodiny literatúry. Umelec, nositeľ ceny “Latinovits” a “Radnóti”, Lóránt Péter Tóth im priblížil myšlienky Attilu Józsefa o láske, viere a mieri.  Rozprával o básnikovi tak, aby sa dalo čerpať z jeho osudu.

Podujatie podporil Zväz Rákóczi.

A füleki gimnazisták február 21-én rendhagyó irodalomórán vettek részt. Tóth Péter Lóránt, versvándor közelítette meg számukra József Attila szeretetről, hitről, békéről és a meg nem alkuvásról szóló gondolatait. A Latinovits- és Radnóti-díjas előadóművész úgy beszélt a költőről, hogy a költősorsból erőt lehessen meríteni.

A műsor a Rákóczi Szövetség támogatásával valósult meg.

• Celoškolské zasadnutie ZRPŠ - Összülői értekezlet

• 25. október 2018 (štvrtok) o 15.30 hod. v budove gymnázia.

Plánovaný program:

• Otvorenie
              • Referát o činnosti Združenia rodičov
              • Referát o činnosti školy
              • Diskusia

----------------------------------------------------------------------------------------------

2018. október 25. (csütörtök), 15.30 órai kezdet.

Tervezett program:

• Megnyitó