• Medzinárodný deň lesov - Az erdők Nemzetközi Napja

• Medzinárodný deň lesov a stromov sa koná každoročne 21. marca. Jeho cieľom je zvýšiť povedomie o hospodárení, ochrane všetkých typov lesov v prospech súčasných a budúcich generácií.

Žiaci 2.A a 2.C triedy v spolupráci s odborníčkami Štátnych lesov z Kriváňa sa zúčastnili interaktívnej
              prednášky, v rámci ktorej zážitkovou formou získali cenné informácie o lesných biotopoch.

Minden évben március 21-én ünnepeljük az Erdők Nemzetközi Napját. A természeti erőforrások jövő
              generációk számára történő megőrzésének fontos lépése, hogy megértsük az erdők jelentőségét és
              a velük történő fenntartható gazdálkodás szükségességét.

Iskolánk 2.A és 2.C osztályos tanulói interaktív előadáson vettek részt, amelyen értékes információkat szereztek az erdei biotópok védelméről, jelentőségéről.

• Petőfi Sándor versmondó találkozó

• Spomedzi talentovaných recitátorov gymnázia Karina Koronczi a Barbara Darabos z prímy reprezentovali našu školu na IX. recitátorskom stretnutí menom “Sándor Petőfi”.

Barbara Darabos získala 3. miesto.

Gratulujeme!

A gimnázium tehetséges versmondói közül a IX. Petőfi Sándor versmondó találkozón Koronczi Karina és Darabos Barbara primosok  képviselték iskolánkat.

Darabos Barbara 3. helyezést ért le.

Gratulálunk!

• Návšteva divadla - Színházlátogatás

• Naši žiaci, vlastniaci permanentku, sa opäť zúčastnili divadelného predstavenia v Šalgotarjáne. Terajšie 3. predstavenie bola veselohra v predvedení umelcov Divadla Dunakanyar. Satira súčasnej francúzskej ženskej literatúry zábavnou formou sondovala vývoj priateľských vzťahov.

Diákjaink, akik rendszeres bérlettel rendelkeznek, ismét színházi előadáson vettek részt Salgótarjánban. Az idei 3. színdarab egy komédia volt a Váci Dunakanyar Színház művészeitől. A kortárs francia nőirodalom sodró lendületű szatírája szórakoztató módon szondázta a baráti kapcsolatok alakulását.

• Robohranie 2019

• Vo februári 2019 sa konala na TU vo Zvolene robotická súťaž Robohranie 2019.Úlohou stredoškolákov bolo zostaviť a naprogramovať robotov pre Sumo. Do súťaže pre stredoškolákov a vysokoškolákov sa prihlásilo 13 tímov.

1. miesto získal tím našej školy (Larimores). Členovia tímu boli Adrián Szacsko a Nikolas Molnár.

A Zólyomi Technikai Egyetem 2019 februárban ismét megrendezte a Robohranie 2019 című versenyüket. A Középiskolások és egyetemisták kategóriában a versenyzők feladata egy robot megépítése és programozása volt, melyek aztán Sumo versenyben vettek részt.

Iskolánkat a Larimores csapat képviselte, akik  a 13 versenyző csapatból a legjobbnak bizonyultak, 1. helyezést értek el.

A csapat tagjai Szacsko Adrián és Molnár Nikolasz voltak.

• Pekná maďarská reč - Szép magyar beszéd

• “Máme jednu vlasť: tou je maďarský jazyk.”

Citovali sme myšlienky Sándora Kányádiho na školskom kole  súťaže “Pekná maďarská reč”. Súťažili dve naše žiačky z osemročného oddelenia, ktoré pekne slohujú, majú peknú výslovnosť a dobrú čitateľskú gramotnosť.

Sú to Barbara Darabos z prímy a Dalma Sonkoly z kvarty, ktoré riešili tvorivé úlohy.

V porote okrem učiteliek hodnotil aj Péter Lukács, kto bol víťazom vlaňajšej celoštátnej súťaže pod názvom “Kazinczyho dni”.

Na okresnom kole našu školu reprezentovala Dalma Sonkoly.

"Egyetlen hazánk van: ez a magyar nyelv."

Kányádi Sándor gondolatait idéztük a Szép Magyar Beszéd iskolai fordulóján. Két szépen fogalmazó, értő olvasó és szép kiejtésű diákunk vetélkedett a kisgimisek között. Darabos Barbara primós diákunk a kvartás Sonkoly Dalmával oldotta meg a szövegolvasást és a szövegalkotó feladatokat.

A zsűriben a tanárokon kívül Lukács Péter értékelt, aki a tavalyi országos Kazinczy Napok legjobbja volt.

Iskolánkat a járási versenyen Sonkoly Dalma képviseli.

• Netradičná hodina - Rendhagyó irodalomóra

• “Tak oni milovali!”

Počujeme často na hodine maďarskej literatúry tie ľúbostné dopisy, ktoré sú z pera našich najväčších básnikov. Tento týždeň sme mali možnosť stretnúť sa s autorom Krisztiánom Nyárim, ktorí so svojou spolubesedkyňou nám priblížil umenie dopisovania.

Így szerettek ők!

Halljuk gyakran a magyar irodalom órán azokat a szerelmes leveleket, melyek legnagyobb költőink, íróink tollából származnak. Nos, a szerzővel, Nyári Krisztiánnal találkozhattunk a héten, aki kellemes beszélgetőpartnerével közelebb hozta számunkra a levelezés művészetét.

• Netradičná hodina - Rendhagyó irodalomóra

• 21-ho februára žiaci gymnázia sa zúčastnili netradičnej hodiny literatúry. Umelec, nositeľ ceny “Latinovits” a “Radnóti”, Lóránt Péter Tóth im priblížil myšlienky Attilu Józsefa o láske, viere a mieri.  Rozprával o básnikovi tak, aby sa dalo čerpať z jeho osudu.

Podujatie podporil Zväz Rákóczi.

A füleki gimnazisták február 21-én rendhagyó irodalomórán vettek részt. Tóth Péter Lóránt, versvándor közelítette meg számukra József Attila szeretetről, hitről, békéről és a meg nem alkuvásról szóló gondolatait. A Latinovits- és Radnóti-díjas előadóművész úgy beszélt a költőről, hogy a költősorsból erőt lehessen meríteni.

A műsor a Rákóczi Szövetség támogatásával valósult meg.