• Infoprog 2019

• INFOPROG 2019 je medzinárodná súťaž študentov stredných škôl s vyučovacím jazykom maďarským v Karpatskej kotline.

Finále súťaže je dvojdňové. Počas finále sa uskutoční súťaž v programovaní, súťaž v kategórii používateľských programov, kvíz škôl, súťaž študentských prednášok a hľadanie pokladu. Počas finále organizujeme aj odborné prednášky z oblasti informatiky pre súťažiacich a ich učiteľov.

Medzinárodnej súťaže sa zúčastnili aj naši žiaci, z ktorých viacerí sa umiestnili medzi víťazmi. Súťaž prebieha na celoštátnej aj medzinárodnej úrovni. Žiaci nášho gymnázia sa umiestnili na prvom mieste spomedzi škôl, tak v celoslovenskej ako aj medzinárodnej súťaži .

Ďalšie naše výsledky:

Kategória “A” programátorskej súťaže:
              Péter Lukács získal 1. miesto v celoslovenskej a 2. miesto v medzinárodnej súťaži.

Kategória “B” programátorskej súťaže:
              András Gáspár - 2. miesto v celoslovenskej a 4. miesto v medzinárodnej súťaži.

Kategória”A” používateľských programov:
              Adrián Szacsko - 3. miesto v celoslovenskej súťaži

Kategória “B” používateľských programov:
              Anna Viktória Both - 1. miesto v celoslovenskej a 3. miesto v medzinárodnej súťaži.

Az INFOPROG 2019 a Kárpát-medence magyar tanítási nyelvű középiskoláinak nemzetközi számítástechnikai versenye.

A verseny döntője kétnapos rendezvény. A döntő alatt sor kerül a programozói kategória és a felhasználói kategória versenyére, az iskolák vetélkedőjére, prezentációk bemutatására, valamint a kincskereső versenyre. A döntő ideje alatt informatikai előadásokat is szervezünk a résztvevők számára.

A nemzetközi informatikai megmérettetésben diákjaink is részt vettek és többen a győztesek közé kerültek. A verseny országos és nemzetközi szinten zajlik.

Az iskolák versenyben a nemzetközi és szlovákiai versenyben is első helyezést ért el a Füleki Gimnázium.

További eredményeink:

A programozói verseny A kategóriája:
              Lukács Péter - az országos verseny 1. helyezés, nemzetközi verseny 2. helyezés

A programozói verseny B kategóriája:
              Gáspár András -  országos 2. helyezett és nemzetközi 4. helyezett

A felhasználói verseny A kategóriája:
              Szacsko Adrián - az országos verseny 3. helyezés

A felhasználói verseny B kategóriája:
              Both Anna Viktória - országos 1. helyezés és nemzetközi 3.  helyezés

• Stretnutie IT Akadémie - IT Akadémia találkozó

• V učebni fyziky Fiľakovského gymnázia sme usporiadali informačný deň pre základné a stredné školy z okolia s cieľom popularizovať projekt IT Akadémia.

Po prednáške Evy Kalužákovej nasledovala vzorová hodina so žiakmi III. A triedy  pod vedením pani Moniky Szacskovej.

Dúfame, že účastníkov môžeme čoskoro vítať medzi partnermi IT Akadémie a znovu ich stretnúť aj v IT Science laboratóriu nášho gymnázia.

A Füleki Gimnázium fizika termében tájékoztató napot tartottunk a környék alapiskolái és középiskolái részére, melynek célja az IT Akadémia projekt népszerűsítése volt.

Kalužáková Eva előadát egy bemutató óra követte, melyet iskolánk tanára, Szacsko Monika tartott a III.A osztály tanulói segítségével.

Reméljük, hogy a résztvevőket hamarosan IT Akadémia partnerként köszönthetjük és viszont láthatjuk őket a gimnázium IT Science Laboratóriumában is.

• Pekná maďarská reč - Szép magyar beszéd

• “Úspech je tým, čo nás urobí šťastným.” (István Széchenyi)

Naši žiaci boli úspešní aj na krajskom kole súťaže “Pekná maďarská reč”.
              V 2. kategórii Dalma Sonkoly sa umiestnila na 1. mieste a v 3. kategórii András Gáspár získal 2. miesto. Prajeme im veľa úspechov v celoslovenskom kole.

"A siker az, ami boldoggá tesz." (Széchenyi István)

Sikeresen szerepeltek gimnazistáink az idei Szép Magyar Beszéd verseny kerületi fordulóján. A 2. kategóriában Sonkoly Dalma kvartás tanulónk 1. helyezett lett, a 3. kategóriában Gáspár András 2. helyezést ért el.
              Sok sikert kívánunk nekik az országos megmérettetésben!

• Sudoku

• Z príležitosti Pamätného týždňa Istvána Koháryho, ZŠ Koháryho usporiadala súťaž Sudoku, ktorej sa zúčastnili  aj žiaci našej školy.

V II. kategórii boli nasledovné výsledky:
              Róbert vetrák /primo/ - 1. miesto
              Krisztián Molnár /primo/ - 1. miesto
              Dávid Antal /primo/ - 10. miesto

V III. kategórii:
              Evelin Juhász /kvarta/ - 8. miesto
              Eszter Ferenc /sekunda/ - 14. miesto

A II. Koháry István Emlékhét keretében Sudoku versenyt rendezett a II. Koháry István Alapiskola. A rendezvényen iskolánk diákjai is sikeresen szerepeltek.

A II.kategóriában elért eredmányeink:
              Vetrák Róbert (Prímó) - 1. helyezés
              Molnár Krisztián (Prímó) - 1. helyezés
              Antal Dávid (Prímó) - 10. helyezés

A III. kategóriában elért eredményeink:
              Juhász Evelin (Kvarta) - 8. helyezés
              Ferencz Eszter (Szekunda) - 14. helyezés